>>443265z tego jak miałem do czynienia z ludźmi faktycznie pamiętającymi wojnę, albo wychowanych w jej czasie to jedno wielkie wyparcie
dla nich czas zaczynał się dopiero po wojnie, często parę lat później
umysł ludzki tak działa, wypiera traumy
>>443268ludzie żyjący w PRL mają coś w rodaju syndromu sztokholmskiego do tej epoki, co nie zmienia faktu, że w porównaniu do lat wojny i okupacji to za komuny dało się niektórym ludziom żyć WZGLĘDNIE normalnie, stąd nostalgia do tych czasów
>>443269moja matka za stanu wojennego miała 23 lata